Elevii lui Călin Marincaș s-au întors de la Cupa Campionilor Europeni cu numeroase medalii

Navo cover cover cover cover

La Cluj-Napoca se desfășoară, în Sala de Sport „Horia Demian” Cupa Camionilor Europeni, o competiție internațională de karate care reunește sportivi din România, Cipru, Ucraina, Bulgaria, Slovacia și alte țări europene.

Salajul liber Pub

La competiție a participat și Clubul Sportiv Seiko Zalău cu mai mulți sportivi pregătiți de Călin Marincaș. Sportivii cunoscutului antrenor din Zalău au avut rezultate de excepție.

Astfel, Seres Iris s-a clasat pe locul al treiela la categoria kata individual, în timp ce Elena Pup a cucerit locul întâi, ambele la categoria de vârstă under 11.

La categoria pe echipe, cele două sportive, alături de Cezara Marincaș au ocupat locul al treilea.

Matyas David s-a clasat pe locul al doilea la kata individual categoria 12 ani, în timp ce Luca Tămaș, la categoria 12 ani a obținut locul 4. David Has s-a clasat pe locul întai la kata individiual, categoria 11 ani, și tot pe locul 2 la categoria kunite (luptă).

Tot la categoria kunite, Tămaș Luca a obținut locul al doilea. La kata individual, Csapo Kendra a obținut și ea locul al doilea.

În competiție intră mâine și sportivii de la SCM Zalău, pregătiți tot de Călin Marincaș.