VIDEO. Protest în fața sediului PSD Sălaj
Peste 100 de sălăjeni, membri și susținători ai AUR, au protestat ieri seară, 7 februarie, în fața sediului PSD Sălaj situat în centrul Zalăului. Oamenii au fluturat steaguri, și-au afișat nemulțumirile și au aprins lumânări.
Oamenii au ieșit în stradă împotriva deciziei coaliției PSD-PNL de a comasa alegerile europarlamentare cu cele locale.
Într-un moment extrem de dificil pentru democrația din România, în care PSD alături de PNL au colaborat pentru a lansa o ofensivă agresivă împotriva principiilor fundamentale ale statului de drept și ale democrației, AUR nu stă pasiv: este singura formațiune politică care apără cu adevărat democrația în țara noastră.
În semn de protest au fost aprinse lumânări la sediile PSD, fiind transmise mesaje pentru apărarea democrației și respingerea comasării alegerilor.
Frumos! Copii si lumanari? Super mesajul :))