VIDEO. Ministrul Fondurilor Europene a vizitat șantierele constructorului Erbașu din Șimleu Silvaniei

Navo cover cover cover

Ministrul Fondurilor Europene, Marcel Boloș a vizitat astăzi, la ora 13:30, șantierele constructorului  Erbașu din Șimleu Silvaniei. Cei de la Erbașu lucrează la realizarea rețelei de canalizare moderne din oraș.

Salajul liber Pub

Alături de ministru s-au mai aflat Dinu Iancu Sălăjanu, președintele Consiliului Județean Sălaj, Cristian Lazăr, primarul orașului Simleu Silvaniei, cunoscutul om de afaceri și consilier județean, Dumitru Blaga, secretarul de stat Bogdan Ilea, dar și echipa de ingineri și specialiști ai Erbașu.

Ministrul Marcel Boloș a apreciat investițiile din oraș, cât si pe constructor. Aceștia au descris investiția ca fiind una pe termen lung, care va dăinui și peste 50 de ani datorită calității lucrărilor efectuate.

 

Distribuie articolul
Comentarii: 1

Adresa de e-mail nu va fi publică. Câmpurile marcate cu * sunt obligatorii.