Saloanele de înfrumusețare din Zalău se pot deschide începând de mâine

Navo cover Navo cover

Prefectul județului Sălaj, Virgil Țurcaș a transmis în urmă cu scurt timp că prin noua decizie de carantinare, saloanele de înfrumusețare din Zalău pot să se redeschidă. La fel, se pot redeschide și cele din Jibou și Cehu Silvaniei.

Prefectul a transmis că se vor putea desfășura și slujbe religioase în incincta bisericilor, dar doar cu 16 persoane în interior, ci doar slujbe festive – cuniunii sau botezuri.

„Saloanele de înfrumusețare vor putea funcționa în sistem un furnizor un beneficiar, se permit și botezul și cununiile în biserică cu 16 persoane în incinctă. Celelalte activități, pentru că sunt multe mesaje, sunt restricționate prin decizii la nivel național. Aici nu puteam interveni”, a transmis prefectul Virgil Țurcaș.

Distribuie articolul
Comentarii: 0

Adresa de e-mail nu va fi publică. Câmpurile marcate cu * sunt obligatorii.